10 صنعت جهانی که بیشترین نیاز را به مدیریت فرایند کسب و کار دارند

برای رسیدن به موفقیت، حفظ موقعیت و پیشی گرفتن از رقبا، کسب‌وکارها باید به طور مستمر فرآیندهای خود را بهبود دهند و بر آنها نظارت کنند. عدم انجام این کار ممکن است منجر به زیان‌های مالی بزرگ، کاهش سرمایه‌گذاری، کاهش انگیزه در کارکنان و کاهش رضایت مشتریان شود. به همین دلیل است که شرکت‌های بیشتری در سراسر جهان از نرم افزارهای مدیریت فرایند کسب و کار (BPM) با قابلیت‌های مختلف استفاده می‌کنند. ابزارهای BPM برای مدیریت گردش کار در یک مدل ثابت و تکراری طراحی شده‌اند و ابزاری برای همکاری بین همه اعضای تیم فراهم می‌کنند.

طبق گزارشی که توسط Market Research Future انجام شده است، انتظار می‌رود که بازار BPM تا سال 2030 با 12.40 درصد CAGR (نرخ رشد ترکیبی سالیانه) به حدود 28.3 میلیارد دلار افزایش یابد.

عوامل اصلی این رشد بازار شامل افزایش تعداد شرکت‌ها از صنایع مختلف است که با هدف بهینه‌سازی هزینه و فرآیند، خواهان بازگشت سرمایه (ROI) حاصل از پیاده‌سازی نرم افزار BPM و هماهنگی و کنترل کسب‌وکار است.

توجه داشته باشید که مدیریت فرایند کسب و کار به شرکت‌های بزرگ محدود نمی‌شود. در واقع، شرکت‌های کوچک و متوسط بیشترین سهم بازار را از نظر بخش اندازه سازمان به خود اختصاص می‌دهند.

10 صنعتی که بیشترین نیاز را به BPM دارند

هر صنعتی که ذهنیت بهینه‌سازی فرآیند را اتخاذ کند و منابعی برای تعریف و مدیریت فرآیندها (یا برون‌سپاری آن) داشته باشد، استفاده از BPM را هدف قرار می‌دهد.

بیایید 10 صنعت بزرگ را به عنوان مثال عملی در نظر بگیریم. توجه داشته باشید که هر صنعتی هم توسط شرکت‌های بزرگ و هم تعداد بی‌شماری از کسب‌وکارهای خانوادگی کوچک یا استارت‌آپ‌هایی که با رشدشان به نتایج یکسانی می‌رسند، نشان داده می‌شود.

مدیریت فرایند کسب و کار

1. املاک و مستغلات

صنعت املاک و مستغلات مجموعه گسترده‌ای از ارائه‌دهندگان را پوشش می‌دهد که با خرید و فروش ملک، نوسازی و کار ساخت‌وساز و غیره سروکار دارند.

داده‌های انجمن ملی مشاوران املاک آمریکا نشان می‌دهد که 4.28 میلیون خانه موجود در سال 2023 فروخته شده است. هر سازمانی که در این فرآیند دخیل است از پروتکلی پیروی می‌کند که اطلاعات را از طرف‌های دیگر جمع‌آوری می‌کند. نتیجه را برای خرید (یا شرکت‌کننده بعدی در جریان کار) ارائه می‌دهد.

فرآیندهای پیچیده در مورد خریدهای گران‌قیمت یا ابتکارات توسعه باید تا حد امکان بهینه باشد. در غیر این صورت، شما با سرمایه‌گذاری 8 رقمی (یا بزرگ‌تر) مواجه خواهید شد که بازگشت سرمایه مورد انتظار شما را ایجاد نمی‌کند.

از نظر خرید ملک، فروشندگان باتجربه گردش کار جامعی دارند که برای تعیین کیفیت زمین، تاریخچه ساختمان، عوامل مختلف پیرامون رطوبت و دما، میزان ایمن بودن منطقه، قیمت‌های متوسط، روندهای آتی که ارزش ملک را برای 5 یا 10 سال آینده تعیین می‌کنند، انجام می‌دهند.

موفقیت BPM در املاک و مستغلات یا هر صنعت دیگری در واقع در مورد استفاده از اتوماسیون برای از بین بردن فرآیندهای خسته‌کننده یا مزاحم و توانمندسازی کارکنان برای تعامل با مشتریان یا انجام کارها به طور اثرگذارتر است.

عوامل مشابهی در مرحله فروش رخ می‌دهد. اما به طور کلی، مدیریت فرایند کسب و کار ابزار مناسبی را برای مدیریت فرآیندها، پیگیری وضعیت و واگذاری به طرف‌های مختلف در مراحل جداگانه فراهم می‌کند.

2. صنعت خدمات حرفه‌ای و تجاری

یک نظرسنجی در سال 2015 توسط BPTrends نشان می‌دهد که 96 درصد از شرکت‌ها در سال 2015 به نوعی فرآیندهای مستند داشتند. بقا بدون حفظ دانش سازمانی به شکلی پایدار به سختی امکان‌پذیر است. به همین دلیل است که شرکت‌های همه بخش‌های تجاری به مستندسازی و ساختاردهی فرآیندها به اشکال مختلف ادامه می‌دهند.

حسابداری، خدمات حقوقی، بازاریابی، روابط عمومی و برخی از اشکال خدمات مهندسی یا نوآوری (مانند بیوتکنولوژی) در همین دسته قرار می‌گیرند.

پردازش فاکتورها، رسیدگی به قراردادها، محاسبه مالیات بر ارزش افزوده، تولید گزارش صورت‌حساب، صورت‌حساب‌های ماهانه و انجام تحقیقات بازاریابی برای کمپین‌ها، بخش کوچکی از فعالیت‌های روزانه است که آژانس‌ها یا شرکت‌های بزرگ‌تر با آن سروکار دارند.

خودکارسازی این موارد و ارائه گردش‌های کاری مناسب برای دنبال کردن، حاشیه خطاها را به حداقل می‌رساند، بهره‌وری را افزایش می‌دهد و افراد با استعدادهای کمتر را قادر می‌سازد تا با پیروی از گردش‌های کاری تعیین‌شده، مستقل کار کنند.

تاکو بل نمونه بارز شرکتی است که با مهندسی مجدد فرآیندهای اصلی خود، طی 30 سال از ضرر به ارزش 1.98 میلیارد دلار رسید. به‌کارگیری استعدادهای مدیریتی مناسب (در داخل یا از طریق مشاوره مدیریت) همراه با ابزار مناسب می‌تواند یک کسب و کار را برای همیشه تغییر دهد.

مدیریت فرایند کسب و کار

3. دولت‌های محلی

سیستم‌های دولتی و محلی بسیاری از فعالیت‌های عملیاتی مورد نیاز برای وجود و پیشرفت یک شهر یا شهرداری را انجام می‌دهند.

سیستم آموزشی، نیروهای پلیس، دادگاه‌ها و سایر خدمات تحت نظارت شهرداری مانند برنامه‌ریزی ساخت‌وساز یا معرفی چراغ‌های راهنمایی جدید توسط کارکنان خدماتی در مراکز اداری ایالتی یا شهری اداره می‌شوند.

مفهوم دولت الکترونیک در دهه‌های گذشته مورد پذیرش قرار گرفته است. کشورهایی مانند استونی با 99٪ درصد از تمام خدمات عمومی که به صورت آنلاین 7/24 در دسترس‌اند، در این رقابت پیشتاز هستند.

به دلیل پیچیدگی مشاغل دولتی و محلی و تعداد زیادی از مواردی که باید دنبال شود، این موضوع توسط هزاران کتاب قانونی و بندهای داخلی تنظیم شده است که انواع سناریوها را مدیریت می‌کند. به هر حال، این قوانین باید برای میلیون‌ها نفر (یا حتی یک میلیارد در برخی موارد) قابل اجرا باشد.

وزارت دفاع (DoD) آمریکا همچنین از یک ابزار BPM برای کاهش حجم زیاد کاغذبازی و ساده‌سازی رویه‌ها با اعضای ارتش آمریکا استفاده کرده است. این ابزار همچنین تعداد گردش‌های موردنیاز برای به دست آوردن اطلاعات طبقه‌بندی شده را کاهش داده است.

پیروی دقیق از پروتکل بسیار مهم است و به همین دلیل است که مدیریت فرآیند برای افزایش تلاش‌ها در طول زمان ضروری است.

4. صنعت بیمه و امور مالی

یک نظرسنجی نشان می‌دهد که بخش خدمات مالی در پذیرش نرم‌افزار و رویکردهای مدیریت فرایند کسب‌وکار پیشتاز است. 65 درصد از تصمیم‌گیرندگان خدمات مالی که در نظرسنجی شرکت کردند، اظهار داشتند که سازمان آنها یک ابزار BPM با برخی ویژگی‌ها را راه‌اندازی کرده است. در حالی که 52 درصد پیش‌بینی کردند که در سال آینده تأکید بیشتری بر BPM خواهد شد.

بانکداری، سرمایه‌گذاری و بیمه از جمله حوزه‌های کاری با پیچیدگی بسیار است که روزانه با این پیچیدگی‌ها سروکار دارد. این امر مستلزم مقررات قانونی مختلف، نرخ مبادله ارز، ترازهای مبتنی بر تولید ناخالص داخلی، نرخ بهره سالانه، خود بازار سهام و بسیاری از پیش‌بینی‌های سرمایه‌گذاری دیگر است که سیستم را با موفقیت حفظ می‌کند.

بسیاری از صنایعی که نام بردیم به شدت به یادگیری ماشینی (بخش هوش مصنوعی) برای رسیدگی به حجم زیادی از داده‌های تاریخی و انجام تجزیه و تحلیل برای خدمات ضروری همچون تأیید وام، محاسبه نرخ وام مسکن، رسیدگی به بازپرداخت پس از تصادفات رانندگی (به چند مورد) وابسته هستند.

اشتباهات در این بخش می‌تواند منجر به ضررهای هنگفت یا دعوی قضایی شود که هزینه زیادی دارد. مدیریت داخلی فرآیندهای کسب و کار به شیوه‌ای حرفه‌ای و به‌روز نگه داشتن آنها اقدامی مسئولانه و بالغ است.

این یکی از دلایل اصلی است که چرا مدیریت حرفه‌ای فرآیند کسب و کار در شرکت‌های بزرگ مستقر می‌شود. یک ابزار BPM خاص صنعت، انگیزه دریافت گواهی را به دلایل انطباق دارد، با علامت زدن تمام کادرهای ضروری برای حفاظت از داده‌ها و حریم خصوصی، مطابق با مقررات موجود در این زمینه. تکیه بر یک سیستم خودکار برای رعایت استانداردها با به حداقل رساندن حاشیه خطا، از نظر رشد موفقیت‌آمیز در عملیات، جنبه مثبت جدی دارد.

مدیریت فرایند کسب و کار

5. صنعت مراقبت‌های بهداشتی و کمک‌های اجتماعی

صنعت مراقبت‌های بهداشتی فعالیت‌های تحت نظارت دولت را در مورد اداره بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، مطب‌های دندان‌پزشکی و مراقبت‌های اجتماعی پوشش می‌دهد.

حوزه بیمه برای تعیین رویه‌های مجاز تحت پوشش کشور، خدمات تحت پوشش افراد و توزیع منابع بر این اساس، با مراقبت‌های بهداشتی ارتباط نزدیکی دارد.

با COVID-19، بسیاری از این فرآیندها به صورت هفتگی تنظیم می‌شوند، زیرا دولت‌ها کمک‌هزینه‌ای را که همه مؤسسات پزشکی باید رعایت کنند، تنظیم می‌کنند.

بخش‌های ملموس دیگری نیز وجود دارند که باید به عنوان قسمتی از این بخش در نظر گرفته شوند. به عنوان مثال، دسترسی را در نظر بگیرید – ارتباط با دولت‌های محلی برای رمپ‌های ویلچر یا مکان‌های پارک برای افراد معلول. هزینه‌های بیمه متفاوت برای طبقات مختلف (بسته به درآمد آنها). مقررات دسترس‌پذیری برای مؤسساتی که از وب استفاده می‌کنند.

بیمارستان کودکان Bambino Gesù، بزرگ‌ترین بیمارستان کودکان ایتالیا، پس از استقرار یک پلتفرم BPM برای خدمات مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی، نتایج باورنکردنی را گزارش کرد.

در طول 6 ماه، نرم افزار BPM به پزشکان و پرستاران کمک کرد تا هزینه‌های عملیاتی و اداری را کاهش دهند. زمان ضروری را به عنوان متخصصان که به آن نیاز دارند تا 60٪ افزایش دهند. همراه با برنامه‌ریزی ایمیل خودکار برای معاینات پزشکی، خطای انسانی به میزان قابل توجهی کاهش یافت. کیفیت داده‌ها و قابلیت اطمینان زمان‌بندی مسیر به طور جدی بهبود یافت.

6. ساخت کالاهای بادوام

کالاهای بادوام برای مدت طولانی – حداقل یک سال – دوام دارند. به همین دلیل است که وسایل نقلیه، مبلمان، لوازم آشپزخانه، دستگاه‌های الکترونیکی و… بخش قابل توجهی را تشکیل می‌دهند که بخش زیادی از تولید ناخالص داخلی را برای اکثر کشورها ایجاد می‌کند.

تولید مستلزم کارخانه‌ها، تولید کالاها به دنبال فرآیندهای تثبیت شده و پیچیده، حفظ کیفیت در انبارها و حمل‌ونقل از طریق شرکت‌های لجستیک بی‌شمار است.

در مواقع بحران، کارایی هزینه بسیار مهم است. اگرچه اخراج کارکنان آخرین راه‌حل است، با این حال افزایش بهره‌وری عملیاتی و حفظ بهره‌وری در حالی که ناچار به کاهش هزینه‌ها هستند، ملاحظاتی است که شرکت‌های بزرگ ممکن است به آن نیاز داشته باشند.

یک پروژه BPM به رهبری لئوناردو برای سنگ‌آهن منجر به کاهش 30 درصدی تعداد کارمندان به دلیل استانداردسازی فرآیند و بهبود بهره‌وری، علاوه بر مزایای اضافه شده در حین یافتن فرصت‌های دریایی برای مدیریت کار از راه دور شد.

ERPها یا پلتفرم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی، یکی از دسته‌های اتوماسیون فرآیند و مدیریت یکپارچه نرم افزار را نشان می‌دهند که تقریباً هر کسب‌وکاری برای کارهای روزمره خود به آن متکی است. علاوه بر این، عملیات مدیریت، سایر برنامه‌های BPM را برای انتخاب فروشنده‌ها، دنبال کردن هزینه‌های پایین محصول (مادربرد، عناصر شیمیایی) در سراسر جهان و مذاکره در مورد هزینه‌های حمل‌ونقل در مقیاس، مفید می‌داند.

7. تجارت عمده‌فروشی

عمده‌فروشان پل ارتباطی بین تولیدکنندگان و املاک تجاری مانند خرده‌فروشان، رستوران‌ها، پمپ بنزین‌ها، سایر کارخانه‌ها، شرکت‌های ساختمانی، شرکت‌های شیمیایی و مشاغل پوشاک هستند.

کاهش قابل انتظار در بازار عمده‌فروشی جهانی از 48761.6 میلیارد دلار در سال 2019 به 48477.8 میلیارد دلار در سال 2020 با نرخ رشد مرکب سالانه 0.6-٪ وجود دارد. این کاهش در درجه اول به دلیل کاهش رشد اقتصادی در سراسر کشورها ناشی از شیوع COVID-19 است.

این امر مستلزم بهینه‌سازی و بهبود در بخش‌های مختلف بود، از کارایی کارکنان گرفته تا کاهش کاغذبازی، محدود کردن حاشیه خطاها و یافتن منابع مقرون‌به‌صرفه‌تر و… .

لجستیک جزء لاینفک اکوسیستم عمده‌فروشی است؛ زیرا حمل‌ونقل اغلب در سطح بین‌المللی اتفاق می‌افتد، از جمله حمل‌ونقل هوایی، حمل و نقل زمینی، حمل و نقل توسط کامیون، قطار و… .

تدارکات متکی بر تأسیسات ذخیره‌سازی است که به لطف صنایع ساخت‌وساز و املاک و مستغلات ساخته، اجاره یا به خریده می‌شوند.

به دلیل قوانین سازمان غذا و دارو، قرار دادن مواد شیمیایی در لیست سیاه یا ممنوع کردن واردات برخی کالاها به دلایل مختلف، در نهایت با هزاران چارچوب حسابداری و حقوقی بین‌المللی برای کالاهایی مواجه می‌شوید که می‌توان یا نمی‌توان آنها را به سراسر جهان ارسال کرد.

پیاده‌سازی مجموعه‌ای از سیستم‌های مدیریت فرایند کسب و کار چیزی است که از طریق ابزار نرم‌افزاری، دستگاه‌های سخت‌افزاری و مدیریت عملیاتی در کنار آن، همه اینها را ممکن می‌سازد.

8. تجارت خرده‌فروشی

اکوسیستم خرده‌فروشی که مستقیماً به مصرف‌کننده می‌فروشد، طیف گسترده‌ای از کسب‌وکارها را در بر می‌گیرد. خواربارفروشی‌ها و سوپرمارکت‌های بزرگ‌تر، پمپ بنزین‌ها، داروخانه‌ها، نمایشگاه‌های مبلمان، فروشگاه‌های سخت‌افزار، مغازه‌های لباس، مغازه‌های اسباب‌بازی و… .

گزارش Capgemini نشان می‌دهد که 96٪ بازده مثبت سرمایه‌گذاری در مدیریت فرایند کسب و کار را گزارش کردند و با 55٪ حتی حداقل دو برابر سرمایه‌گذاری اولیه خود، بازگشت سرمایه را به پایان رساندند.

به گفته برایان ژیروارد از محصولات مصرفی جهانی و خرده‌فروشی در Capgemini، درک ارتباط BPM هنوز در صنعت خرده‌فروشی در مقایسه با سایر صنایع به بلوغ نرسیده است. مطالعه تحقیقاتی آنها نشان می‌دهد که در پنج محصول مصرفی و تصمیم‌گیرندگان خرده‌فروشی، تنها کمتر از یک نفر وجود دارد که معتقد است BPM باید در دستور کار سطح مدیریت باشد.

خرده‌فروشی همچنین یک صنعت واقعاً رقابتی است. 85 درصد از خرده‌فروشی‌ها و 79 درصد از شرکت‌های محصولات مصرفی قصد دارند تا سال 2021 از اتوماسیون هوشمند برای برنامه‌ریزی زنجیره تأمین استفاده کنند. رقابت به سمت پایین و اندازه‌گیری قیمت، بقای بهترین‌ها را به یک چالش روزانه تبدیل می‌کند. تضمین قیمت‌های رقابتی، کاهش هزینه‌های لجستیک، یافتن اجاره کم، پیشنهادات با تراکم بالا برای فروشگاه‌های جدید و تأمین استعدادهای وفادار، چالش‌های رایجی هستند که کسب‌وکارها با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

برقراری ارتباط با سایر مشاغل برای مدیریت لجستیک و کمی‌سازی با ابزار اضافی، فرآیندهای دقیق و چک‌لیست‌های بهترین عملکرد ترکیب می‌شود تا همه چیز اتفاق بیفتد.

مدیریت فرایند کسب و کار

9. تولید کالاهای بی‌دوام

برخلاف سایر بخش‌های تجاری که تاکنون پوشش داده شده است، کالاهای بی‌دوام با چالش‌های خاص خود روبه‌رو هستند. مواد و محصولات حساس به زمان، دوام زیادی ندارند. به همین دلیل است که حمل‌ونقل تا حد امکان و فروش به‌موقع آنها ضروری است.

مواد غذایی، برخی از نوشیدنی‌ها، محصولات کاغذی و بسیاری از محصولات پوشاک و کفش در همین دسته قرار می‌گیرند. کسب‌وکارها باید درخواست‌های سفارش و لوازم موجود در داخل را با دقت حفظ کنند. محیط‌های بسیار خاصی را هم برای تولید و هم برای ذخیره‌سازی (به علاوه حمل‌ونقل) فراهم کنند. با پیش‌بینی‌های صورت‌حساب بر اساس کالاهای گم‌شده یا تاریخ مصرف گذشته مقابله کنند و در استفاده مجدد یا بازسازی مواد برای باقی‌مانده‌ها هوشمند باشند.

این امر تعدادی از بخش‌های مختلف را در زمینه لجستیک، تولید، مقررات، تجارت، املاک و مستغلات تعیین می‌کند که بدون اتوماسیون و پشته نرم‌افزار مناسب برای مدیریت فرایند کسب و کار غیرممکن است.

در تحقیقی که توسط Capgemini انجام شد، طبق گزارش‌ها سه نوع سطح اجرای BPM در صنعت تولید وجود دارد که به شرح زیر است:

  • تحول فرآیند فردی
  • قرارگیری لایه‌های چابکی در بالای برنامه‌های قدیمی
  • تبدیل انتها به انتها (سربه‌سر)

هر یک از این سطوح مربوط به بخش‌های مختلف صنعت کالاهای بی‌دوام است که کاربردهای متفاوتی برای توسعه کسب‌وکار مناسب دارد.

نکته اصلی این است که نوسازی و بهینه‌سازی فرآیندهای موجود بیش از هر زمان دیگری مهم است. جایی که به برنامه‌های کاربردی نرم افزار قدرتمند و شیوه‌های مدیریتی نیاز است.

10. اطلاعات

صنعت گسترده اطلاعات شامل اکثر پلتفرم‌های توزیع داده‌های مبتنی بر اینترنت، رسانه‌ها و انتشارات است. مانع اصلی برای استفاده درست از داده‌ها برای بیانیه‌های مطبوعاتی، استخدام استعدادها، مدیریت تلاش‌های روزنامه‌نگاری در سراسر جهان، نظارت بر منابع اطلاعاتی بی‌شمار برای آخرین اخبار، جمع‌آوری حجم عظیمی از داده‌ها، مدیریت مراکز داده و سیستم‌های تکثیر داده‌ها، به پیروی کردن از بیشتر اکوسیستم‌های گفته‌شده تمایل دارد. در بسیاری از جاها برای غلبه بر این مانع یک مهندس نرم افزار استخدام می‌کنند.

حتی کسب‌وکارهای رسانه‌ای قدیمی‌تر و سنتی‌تر مجبورند به مدل‌های نوآورانه روی آورند و از مکتب فکری جهانی بهره ببرند. مقیاس‌بندی منابع و جمع‌آوری اطلاعات، جذب استعدادهای گران‌قیمت از طریق سیستم‌های ردیابی متقاضی، مقیاس‌پذیری فرآیندهای مدیریت برای کسب‌وکارهای در حال رشد و استارت‌آپ‌های سرمایه‌گذاری شده بر شبکه‌ای از راه‌حل‌های مدیریت فرآیند متکی هستند.

شبکه‌های اجتماعی را نیز فراموش نکنیم. یک معمار سازمانی از یک تجارت بزرگ خودروسازی آلمانی گزارش می‌دهد که «قدرت رسانه‌های اجتماعی به سرعت در حال افزایش است. به این معنی که به یک نقطه کانونی برای همه مشاغل بازار انبوه تبدیل خواهند شد. روندهای بازار توسط گرایش‌های رسانه‌های اجتماعی دیکته می‌شود و دیدگاه عمومی یک شرکت توسط تعامل رسانه‌های اجتماعی آن تعیین می‌شود.»

ابزارهای خودکار برای زمان‌بندی محتوا، نظارت بر نام تجاری، جمع‌آوری داده‌ها از طریق منابع مختلف و تجزیه و تحلیل رقبا مدتی است که وجود دارند. ابزارهای جداگانه‌ای که برای اهداف BPM در سازمان‌های معتبر در سراسر جهان مورد نیاز است.

اکوسیستم BPM به رشد خود ادامه خواهد داد

اکوسیستم BPM

نمودار بالا اندازه بازار فناوری اطلاعات و مدیریت فرایند کسب و کار (IT-BPM) را در سراسر جهان از سال 2014 تا 2018 نشان می‌دهد. داده‌های گرافیکی همچنین نشان می‌دهد که در سال 2018، 198 میلیارد دلار آمریکا برای BPM در سطح جهان هزینه شده است.

رشد تکاملی بخش کسب‌وکار در سال‌های آینده همچنان در حال افزایش روزافزون است. با شیوع کووید و شرکت‌هایی مانند مایکروسافت یا توییتر که کار از راه دور را به عنوان یک اصل قانونی اعلام کردند. مدیریت و همکاری در محل شرکت کاهش می‌یابد، که منجر به نیاز به خودکارسازی بیشتر فرآیندها و بررسی متقابل گردش کار به شیوه‌ای سازمان‌یافته می‌شود.

این روند بخش وسیع‌تری از محبوب‌ترین اکوسیستم‌های تجاری و عمومی را با تکیه بر راه‌حل‌های مدیریت فرآیند پوشش می‌دهد. هرچه بیشتر در جنبه رشد هر کسب‌وکاری غوطه‌ور شوید، نیاز به راه‌حل‌های مدیریت فرآیند اضافی برای گسترش مؤثر کسب‌وکارتان بیشتر می‌شود.

BPM در کسب‌وکارهای کوچک

بیشتر سیستم‌های BPM بخش سازمانی را هدف قرار می‌دهند. با توجه به الزامات انطباق از یک سو و مقررات قانونی برای پایبندی به یکدیگر، خدمت به مشاغل کوچک یک تعهد بزرگ‌تر است که هنوز به طور کامل تحت پوشش قرار نگرفته است.

صرف نظر از امکانات فنی که در حال حاضر استفاده می‌کنید، باید به یک راه‌حل ثابت و صنعتی تغییر رویه دهید که فرآیندهای شما را در طول زمان اصلاح کند. هرچه کسب‌وکار شما بیشتر رشد کند، تأثیر آن بر روی کارآمد بودن و آموزش استعدادها، مدیریت مرخصی‌ها، ایجاد فرآیندهای پیچیده‌تر در طرف‌های مختلف بیشتر می‌شود.

مستندسازی و خودکارسازی فرآیندهای کسب‌وکار گامی منطقی در جهت ایجاد یک پایه محکم برای سال‌های آینده است.

مهدی عامری

مهدی عامری

مشاور و مدرس دوره‌های مدریت فرایند کسب و کار (BPM)، مربی و مشاور OKR

اشتراک‌گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

38 − = 36